tu jesteś: O nas /

Firma aniMedica Polska Sp. z o.o. od 2003 roku działa na rynku krajowym w sektorze hurtowego obrotu produktami leczniczymi weterynaryjnymi.

aniMedica Polska Sp. z o.o. należy do ANIMEDICA Group, która skupia kilka firm specjalizujących się wyłącznie w sektorze weterynaryjnym. W skład ANIMEDICA Group wchodzą firmy, które mają swoją siedzibę w różnych krajach: w Niemczech - aniMedica GmbH i aniMedica Herstellungs, w Polsce - aniMedica Polska Sp. z o.o., w Szwajcarii - Dr. E. Graeub, w Hiszpanii - Invesa Industrial Veterinaria S.A. wraz ze swoimi oddziałami w Rosji i El Salvadorze. Pracują one nad rozwojem produktów leczniczych weterynaryjnych o wysokiej jakości, które następnie produkują, sprzedają oraz eksportują na cały świat.

aniMedica Polska na początku swojej działalności usytuowana została w Wejherowie w województwie pomorskim i zatrudniała 5 pracowników, w tym 3 przedstawicieli regionalnych, którzy pracowali na terenie całej Polski. W portfolio firmy znajdowało się wówczas 6 produktów: aniprazol, anipracit, fenbendazol, aniclox, cloxamed i aniclindan. Nadal są one obecne w ofercie sprzedaży, a niektóre z nich do tej pory są jedynymi tego rodzaju w Polsce.

W miarę upływu czasu aniMedica Polska systematycznie rozwijała się, tworzono kolejne działy: Zamówień i Sprzedaży, R&D oraz Marketingu. W 2010 roku nastąpiło przeniesienie siedziby firmy do Gdyni. Obecnie zatrudnionych jest 14 pracowników, w tym 8 przedstawicieli regionalnych. Oferta handlowa również się powiększyła. Posiadamy 65 produktów z różnych grup terapeutycznych przeznaczonych zarówno dla zwierząt towarzyszących jak i dla zwierząt gospodarskich. Należą do nich antybiotyki, hormony, anestetyki, preparaty przeciwpasożytnicze, kardiologiczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, produkty pielęgnacyjne oraz mieszanki paszowe uzupełniające. Na tym z pewnością się nie skończy, wkrótce zostaną wprowadzone nowe preparaty na polski rynek.

aniMedica Polska za główny cel swojej działalności stawiała sobie i nadal stawia dostarczanie lekarzom weterynarii produktów najwyższej jakości, których zarówno działanie jak i praktyczne zastosowanie zostało sprawdzone na wielu bardzo wymagających rynkach Europy Zachodniej, w krajach takich jak: Niemcy, Szwajcaria, Francja, Holandia, Irlandia, Hiszpania, Szwecja i innych, zarówno z Unii Europejskiej jak i spoza niej.

Dążeniem firmy jest pomoc lekarzom w prowadzeniu nowoczesnej praktyki weterynaryjnej w oparciu o skuteczne, bezpieczne i niezawodne produkty farmaceutyczne, mieszanki paszowe uzupełniające i środki pielęgnacyjne, które przyczyniają się do poprawy dobrostanu zarówno zwierząt towarzyszących jak i gospodarskich.

Team aniMedica Polska Sp. z o.o.

wyżej wydruk strony
kontakt | warunki korzystania | polityka prywatności | znak towarowy